penzion lipový květ

Wi-Fi

Televize

Klimatizace

Parkování

ubytování na jižní moravě

Lednicko-valtický areál a ubytování na jižní Moravě.

Lednicko-valtický areál je vzdálen on penzionu Lipový květ, který se nachází v Dolních Dunajovicích, zhruba 22 min. jízdy autem. Tento areál je jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů České republiky a nabízí tak skvělou příležitost na výlet s rodinnou.

Lednicko-valtický areál je krajinný celek o rozloze 283,09 km2 nacházející se na Břeclavsku u hranic s Rakouskem, od prosince 1996 zařazený na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je považována za nejrozsáhlejší integrovanou krajinu v Evropě a možná i na světě. Na severozápadě navazuje na CHKO Pálava. Lednicko-valtický region a Slavkovské bojiště byly vyhlášeny Ministerstvem kultury v roce 1992 jako první dvě krajinné rezervace na území České republiky.

Hranice mezi Moravou a Dolním Rakouskem v 18. století a v 19. století šlechtický rod Lichtenštejnů proměnil v přírodní park. Zahrnuje řadu kulturních a přírodních památek, mezi nimi je i nejvyšší kategorie národních památek.

Kromě obcí Valtice, Lednice (od roku 1715 propojená Bezručovou roklí) a Hlohovec jsou zde také uměle vysázené lesy. Boří < Lednický rybník tvoří významné krajinné celky.

Neváhejte se ubytovat v našich apartmánech v penzionu Lipový květ a získejte tak příležitost podívat se na jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů v České republice.