penzion lipový květ

Wi-Fi

Televize

Klimatizace

Parkování

penzion mikulov

Ubytování Mikulov a více zajímavostí o Mikulově.

Chcete se ubytovat v našem penzionu v Dolních Dunajovích a nevíte kam přesně na výlet? Město Mikulov je vzdáleno zhruba 10 min. jízdy autem od našeho penzionu Lipový květ.

Rozlehlé okolí města leží v chráněné krajinné oblasti Pálava. Jedná se o krajinný celek skládající se z nivy Pavlovských vrchů a údolí řeky Dyje, chráněný od roku 1976 a zařazený do seznamu biosférických rezervací UNESCO v roce 1986. Od roku 2003 je Pálava součástí rozšířené biosférické rezervace Dolní Morava, jejíž součástí jsou i Lužní lesy a tzv. Lednicko-valtický areál na soutoku Moravy a Dyje.

V roce 2004 byla Pálava zařazena na seznam biosférických rezervací. Ornitologické oblasti evropské soustavy Natura 2000 a dalších osm významných lokalit v Evropě. Na území CHKO se nachází několik dalších maloplošných rezervací. Mezi nejcennější z nich patří například národní přírodní rezervace Devín-Kotel-Soutěska, přírodní rezervace Svatý kopeček, Turold nebo Šibeničník na Mikulovsku a také přírodní památka Kočičí skála.

Pokud tedy hledáte ubytování v okolí Mikulova a zároveň chcete mít možnost navštívit i jiná místa v okolí našeho penzionu, tak ubytování v apartmánech v penzionu Lipový květ je pro vás ta správná volba.

V okolí penzionu se nacházejí i další zajímavé oblasti pro výlet, jako je chráněná krajinná oblast Pálava nebo Lednicko-valtický areál.